28.1.19

Олексій Кучеренко про завищені рахунки за газ


Спілка власників житла України звернулася до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП щодо необхідності невідкладного вирішення проблемної ситуації, яка склалася через повернення “старих” норм споживання газу.
Унаслідок повного колапсу в системі управління та регулювання енергетичного сектору України, з вини уряду та НКРЕКП, сьогодні населення (у першу чергу, споживачі без лічильників, число яких становить понад 3 млн домогосподарств) отримує необґрунтовані рахунки за газ.

Після того як Верховний Суд підтвердив скасування діючих нормативів споживання, вони зросли в три рази та складають 9,8 кубометрів газу на одну особу для плити та 18,3 кубометри на одну особу для домівок, не обладнаних системами гарячого водопостачання.

Такі норми були встановлені ще в 1996 році та діяли до 2014 року.

Одночасно облгази (газорозподільчі компанії) з грудня 2018 року необґрунтовано відновили так звані «морозні» коефіцієнти (приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання). Вони витягли архаїчні норми з наказу Міністерства енергетики від 2003 року і почали застосовувати їх у формулі розрахунку.

Спілка власників житла України радить всім громадянам вимагати від органів місцевого самоврядування негайно вирішити це питання з урядом, а також особисто подавати звернення до НКРЕКП, яка відповідає за контроль та регулювання, у тому числі вимагати конкретних дій від її голови.

Відео Олексія Кучеренко

25.1.19

Повышение цен на газ киевляне увидят уже в платежках за февраль – «Киевтеплоэнерго»


Платежные документы с новыми тарифами на услуги киевляне увидят в феврале, когда получат платежки за услуги, которые были им предоставлены в январе.

Об этом журналистам рассказал директор СП "Энергосбыт" КП "Киевтеплоэнерго" Константин Лопатин, передает Поштівка.
"Тарифы увеличились на 22%. Соответственно, при неизменном объеме потребления услуги (тепло и горячая вода), цена вырастет на 22%", - уточнил Лопатин.
Он отметил, что на сегодня в планах "Киевтеплоэнерго" пересмотра тарифов в сторону увеличения нет, но если вновь будет расти цена на газ, будут пересматриваться и тарифы. Цена газа составляет 80% тарифа на тепло и горячую воду. "Если газ снова будет дорожать, мы будем вынуждены снова пересмотреть тариф", - сказал Лопатин.

Напомним, Нацкомиссия, осуществляющая регулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг, повысила тариф на производство тепла для населения коммунальным предприятием "Киевтеплоэнерго" на 22,7% с 785,94 грн за ГКал до 964,19 грн за ГКал.

Тариф для производства тепла для религиозных организаций вырос на 105,8% - с 478,56 грн за ГКал до 985,02 грн за ГКал.

У 2018 році кількість отримувачів субсидій зменшилась на 25,8 відсотків

В Україні у 2018 році кількість отримувачів субсидії, зменшилася на 25,8% у порівнянні з 2017 роком. Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні 2018 року зменшився порівняно з відповідним періодом 2017 року на 28,2% і становив 713 грн.

У січні-грудні 2018 року за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 7471,5 тисяч домогосподарств, що на 8,9% менше ніж у січні-грудні 2017 року. При цьому на домогосподарства у міських поселеннях припадало 66,5% таких зверненнь, у сільській місцевості — 33,5%.

17.1.19

ОСББ — це об’єднання власників, а не господарські товариства

Представниця фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Вікторія Войціцька звернула увагу на окремі негативні моменти, які, на її думку, з’явилися після впровадження ринку електроенергії. 

 

Унаслідок реформи, за її словами, страждають побутові споживачі, які мешкають у багатоповерхівках. Вона нагадала, що перед Новим роком НКРЄКП намагалася підняти плату за електроенергію, що витрачається на освітлення загальних коридорів, користування ліфтами та інші спільні потреби для мешканців багатоквартирних будинків. Під тиском суспільства це рішення скасували, але монополісти обманом змусили деякі ОСББ укласти договори про закупівлю електроенергії за завищеними цінами, стверджує народний депутат. І досі регулятор та монопольні обленерго наполягають на тому, щоб застосовувати завищені тарифи на певні потреби багатоповерхівок.

ОСББ — це об’єднання власників, а не господарські товариства, підкреслила В. Войціцька. Цю організацію необхідно визнати колективним побутовим споживачем електроенергії, вважає вона і наголошує: електроенергія для спільних потреб мешканців багатоповерхівок не має коштувати дорожче, ніж для всіх громадян. А НКРЄКП «має стояти на сторожі інтересів людей, а не енергетичних монополій», — резюмувала парламентарій.

6.1.19

Монетизація дірявої кишені

Піднявши комунальні тарифи до космічних висот, влада шукає шляхів для скорочення субсидій, на чому наполягає МВФ. Для цього чиновники вдаються до різноманітних маніпуляцій, включно з урізанням норм споживання, до яких тепер додається так звана монетизація. Аби хоч трохи улестити «лохторат», уряд обіцяє сплатити компенсацію за економію субсидій у минулому опалювальному сезоні.

Одну свою обіцянку уряд уже виконав і таки урізав з 1 травня 2017-го соціальні норми споживання газу, електричної та теплової енергії для опалення. Ці норми використовуються при нарахуванні субсидій.

Норми споживання газу знижені до 5 куб. м з 5,5 куб. м на 1 кв. м опалюваної площі. Норми споживання електроенергії також знижені до 51 кВт-г з 65 кВт-г на 1 кв. м площі в опалювальний період.

Також знижені нормативи споживання теплової енергії для централізованого теплопостачання абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку: до 0,0431 Гкал з 0,0548 Гкал на 1 кв. м опалювальної площі в опалювальний період. Якщо мешканці будинків з індивідуальним опаленням можуть хоча б мерзнути, аби вписатися в урізані (анти)соціальні норми, то мешканці багатоквартирних будинків змушені будуть платити стільки, скільки їм будуть диктувати монополісти.

За словами віце-прем’єра Павла Розенка, чергове скорочення норм запроваджено «з метою приведення норм споживання до реальних обсягів». Та річ у тім, що про «реальні обсяги споживання» та реальні потреби громадян нічого невідомо. Нормативи споживання комунальних послуг законодавчо не закріплені, що дає уряду можливість маніпулювати цими нормами, неухильно знижуючи їх задля економії бюджетних коштів, а також під тиском МВФ.