Спілка власників житла України звернулася до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП щодо необхідності невідкладного вирішення проблемної ситуації, яка склалася через повернення “старих” норм споживання газу.
Унаслідок повного колапсу в системі управління та регулювання енергетичного сектору України, з вини уряду та НКРЕКП, сьогодні населення (у першу чергу, споживачі без лічильників, число яких становить понад 3 млн домогосподарств) отримує необґрунтовані рахунки за газ.
Після того як Верховний Суд підтвердив скасування діючих нормативів споживання, вони зросли в три рази та складають 9,8 кубометрів газу на одну особу для плити та 18,3 кубометри на одну особу для домівок, не обладнаних системами гарячого водопостачання.
Такі норми були встановлені ще в 1996 році та діяли до 2014 року.
Одночасно облгази (газорозподільчі компанії) з грудня 2018 року необґрунтовано відновили так звані «морозні» коефіцієнти (приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання). Вони витягли архаїчні норми з наказу Міністерства енергетики від 2003 року і почали застосовувати їх у формулі розрахунку.
Спілка власників житла України радить всім громадянам вимагати від органів місцевого самоврядування негайно вирішити це питання з урядом, а також особисто подавати звернення до НКРЕКП, яка відповідає за контроль та регулювання, у тому числі вимагати конкретних дій від її голови.
Відео Олексія Кучеренко