У
Рівному та Чернігові з 1 травня відключене гаряче водопостачання через
борги за газ, а з 7 травня для економії вимкнуть гаряче водопостачання у
Броварах.
Про це повідомляє Спілка власників житла України.
З 1 травня у Рівному припинене централізоване гаряче водопостачання, поінформувала прес-служба ТОВ “Рівнетеплоенерго”.
У
повідомленні постачальника вказано, що враховуючи погіршення
економічної ситуації на підприємстві через борги споживачів за одержані
послуги, а також через несподіване підняття ціни на газ з боку НАК
“Нафтогаз” на 15% для теплопостачальних підприємств із 1 травня, після
численних попереджень, централізоване гаряче водопостачання у місті
припинене.
Зазначається,
що виняток становлять споживачі, які отримують гарячу воду від котелень
на твердому паливі, оскільки “це єдина наразі можливість продовжувати
підігрів води у міжопалювальний період”.
Поновлення
гарячого водопостачання усього міста буде відновлене за позитивної
динаміки сплати за отримані послуги, а також після переведення
необхідної кількості котелень на тверде паливо, — додали на
підприємстві.
Водночас у Чернігові половина
міста залишилася без гарячої води через відсутність запасу газу.
Причина – велика заборгованість за надані послуги з боку чернігівців і
чернігівських підприємств.
“Сьогодні у багатоповерхівки, які обслуговує АТ “Облтеплокомуненерго”, припинено подачу гарячої води. Причина: у підприємства відсутні ліміти газу на травень з причини боргів. Наразі без гарячої води 469 багатоповерхових будинків, це 39 тисяч квартир. Із них майже 22 тисячі квартир мають електробойлери чи колонки”, – повідомили в прес-службі Чернігівської міськради.
За
словами голови правління АТ “Облтеплокомуненерго” Віктора Геращенка,
споживачі заборгували компанії майже 150 мільйонів за спожите тепло та
гарячу воду.
Прес-служба НАК Нафтогаз повідомила,
що рішення про відключення гарячого водопостачання ухвалено через
низькі показники розрахунків компаній ТОВ “Рівнетеплоенерго” і ПАТ
“Облтеплокомуненерго” (Чернігів) за газ.
Заборгованість
“Рівнетеплоенерго” за попередні місяці складає 285,4 млн гривень. Для
відновлення гарячого водопостачання компанія повинна сплатити 60,6 млн
гривень і підписати з Нафтогазом угоду.
Підприємство
“Облтеплокомуненерго” (Чернігів) заборгувало 428,2 млн гривень, що не
відповідає вимозі Кабміну в частині мінімально необхідного рівня
розрахунків. Для відновлення постачання газу компанія мусить сплатити
146,6 млн гривень.
З 7 травня у Броварах вимкнуть централізоване гаряче водопостачання до осені.
За словами керівника комунального підприємства «Броваритепловодоенергія» Василя
Андреєва, причина відключення – економічна. Адже дуже багато мешканців
встановили собі бойлери і не розбирають гарячу воду.
“Так, наприклад, на всій Геологорозвідці за добу беруть лише 16 куб. м, а на Інтернаті – 32 куб. м. У результаті, залишення гарячого водопостачання на місяць після вимкнення опалення завдало комунальному підприємству збитків орієнтовно у 3 млн грн.” — розповів Андреєв.
