14.7.23

Рада ухвалила закон про спрощення управління багатоквартирними будинками

Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №7029, який декларує своєю метою спрощення управління багатоквартирними будинками.

За відповідний законопроєкт проголосували 245 народних депутатів на пленарному засіданні в п'ятницю, 14 липня.

Спрощення полягає в можливості використання електронних інструментів та електронного цифрового підпису.

Ухвалення законопроєкту дасть змогу прискорити процедуру скликання зборів співвласників багатоквартирних будинків та ухвалення важливих рішень, що стосуються, зокрема, відбудови.

Законопроєкт був ухвалений в першому читанні у січні 2023 року.

8.9.21

Олексій Кучеренко: На Україну насувається величезна проблема у вигляді енергетичної кризи та колапсу

На Україну насувається величезна проблема у вигляді енергетичної кризи та колапсу. Нам потрібно заслухати, як уряд готується її вирішувати, та негайно виділити необхідні на субсидії для населення кошти. На цьому під час виступу у парламенті наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

«Уряд має нам детально розказати, як він збирається запобігти цій шаленій кризі, коли тарифи зростуть вдвічі. За нашими підрахунками, треба закласти мінімум 30 мільярдів додаткових коштів на субсидії для населення. Без цього буде колапс. Тому наша команда вчора зареєструвала відповідний законопроєкт. Також ми переконані, що треба значну суму закласти на субвенцію місцевим бюджетам, щоб у нас не зупинилася робота лікарень, а діти в школах не сиділи в куртках, бо там холодно», – зазначив Олексій Кучеренко.

1.7.21

Жителям многоэтажек придется доплачивать за газовые трубы


Жители многоквартирных домов скоро будут дополнительно платить за газ, а точнее, за трубы внутри дома, по которым голубое топливо идет в квартиры.

Как оказалось, упомянутыми сетями почти никто не занимается – газовые трубы не проверяют, пока не заподозрят утечку.

4.3.21

Тимошенко: втричі завищені тарифи – це результат покривання корупційних схем керівництвом держави

Тимошенко пояснює чому у нас втричі завищені тарифи на газ і хто організував цю мегакорупційну схему.

Українці мають знати хто у них витягає останні копійки з кишень!


Втричі завищені ціни на газ, а як наслідок, на тепло і гарячу воду, – це результат покривання корупційних схем найвищими керівниками держави, що триває вже понад 7 років.

Про це під час брифінгу заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

15.12.20

Травмы из-за гололеда: как возместить ущерб

Юристы разработали простую пошаговую инструкцию, как и кого получить компенсацию за ущерб, полученный из-за неубранного снега и гололеда


Чтобы получить компенсацию, пострадавшему придется обратиться в суд.

Координационный центр по оказанию правовой помощи обнародовал алгоритм, следуя которому можно добиться возмещения ущерба за травму, полученную из-за неубранного снега или льда.

Первое, что следует сделать — зафиксировать факты:

1.Сфотографируйте место происшествия, чтобы четко была видна ненадлежащая очистка от снега (льда), сосулек, с привязкой к местности (таблички, вывески и др.).

2.Поищите свидетелей. Запишите их контактные данные, по крайней мере, номер телефона.

3.Поищите видеонаблюдение. Если поблизости находится банковское учреждение, магазин, можно будет взять видеозапись с камер наружного наблюдения.

1.12.20

В "Слуге народа" объяснили, почему провалилась реформа ЖКХ

В Украине реформа сферы жилищно-коммунального хозяйства (ЖКХ), которая проводилась несколько лет, по факту провалилась.

Об этом рассказала глава подкомитета по вопросам развития конкуренции и равных условий для бизнеса Комитета Верховной Рады по вопросам экономического развития Людмила Буймистер (фракция “Слуга народа”).

Она пояснила, что главной целью реформы было создание рынка коммунальных услуг, но достичь этого не удалось.

“Де факто реформа провалена, потому что философия, которая закладывалась в реформу рынка коммунальных услуг, это то, чтобы появился сам этот рынок. Рынок у нас не появился, и есть очень много несовершенных механизмов, о которых можно спросить директора какого угодно ЖЭКа или ОСМД, – механизмов, которые не просто не дают этому рынку развиваться”, – считает Буймистер.

По ее словам, во фракции подготовили законодательные изменения в закон о рынке жилищно-коммунальных услуг, чтобы урегулировать спорные вопросы.

“У нас, например, не определен статус некоторых активов, которые находятся внутри дома, или сетей, которые подходят к дому. Кто за них должен отвечать, кто должен платить? Почему, например, жители многоквартирных домов должны платить за придомовую территорию, которая им не принадлежит? Все эти вопросы остались без решения, но хуже того, что в тарифах они каким-то образом отражены. Поэтому люди оплачивают, не понимая даже как это проконтролировать”, – пояснила Буймистер.

* * *

«СВЖУ» з'ясувала, як ставляться до реформи "осббізації" українці і чому не хочуть створювати ОСББ, а також дізналася, які проблеми діяльності ОСББ хвилюють мешканців будинків.

  • ОСББ не має стосунку до сумісної власності (будинку) і представляє лише співвласників квартир.
  • ОСББ не є ефективною формою управління будинком, це взагалі незрозуміла форма зв своєю суттю і призначенням. Наприклад, ОСББ не є господарюючим суб'єктом.
  • Будинок це складний інженерний об'єкт, який потребує кваліфікованої експлуатації та професійного технічного обслуговування - ОСББ нездатне цього забезпечити.
  • ОСББ не несе відповідальності ні за що: ні за технічний стан будинку ні за безпеку проживання в ньому.
  • Некомпетентність та безвідповідальність голів ОСББ. Люди не вірять головам ОСББ. У членів ОСББ немає механізмів захисту від свавілля, контролю голів ОСББ та вливу на них. У випадку зловживань або крадійства - голови ОСББ залишаються безкарними.
  • Внески на утримання будинків мають примусовий характер, ніхто не звітує за їх використання і не несе відповідальності. Немає договірної послуги - немає відповідальності і якості.
  • ОСББ не здатне вирішити серйозних проблем будинку.
  • Люди не хочуть витрачати час на збори і вирішувати "колгоспом" проблеми ЖКГ і займатись "самозабезпеченням" - вони хочуть заплатити за тарифом і отримати якісну послугу.
  • Немає відшкодування пільг та субсидій на оплату "внесків". Внески не є послугою.
  • Загальний досвід діяльності ОСББ в Україні має негативний характер і свідчить про те що вони не працюють. Поодинокі випадки їх "успішної" діяльності лише підтверджують це правило.

 

27.11.20

В Одессе водомеры теперь сами передают показания

В Одессе водомеры теперь сами передают показания

В Одессе «Инфоксводоканал» начал установку приборов учета воды с системой дистанционной передачи данных – на устройство устанавливается модуль, который отправляет информацию об объеме водопотребления на сервер водоканала.

Об этом сообщает пресс-служба предприятия.