31.8.17

Влада на субсидії дає мільярди, економлячи на енергозбереженні, - expert view



30 серпня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, який під час прес-конференції прокоментував проблеми реформи житлово-комунального сектору, субсидій та тарифів.

Олексій Кучеренко, екс-міністр ЖКГ:
"Страна, точнее псевдоправительство, которое болтает уже три года про курс на энергосбережение, заложило в этом году 62 млрд грн на субсидии (и это не конец), и 800 млн грн – на энергосбережение. В разы меньше. Это пилотные проекты – это болтовня про "теплые кредиты", никто там не кредитуется, там оформляется схема, идет компенсация до 70% из бюджетов двух уровней (государственного и местного), и тут же погашается остаток кредита, потому что никто под 25% кредит брать не будет. И все это с помощью грантоедов и псевдоэкспертов заговаривается. Но вопросы тарифов, субсидий, неплатежей остро станут вот-вот".

29.8.17

5 простых фактов, которые следует знать о снижении норм потребления газа

18 августа Кабмин утвердил постановление №609, которым снизил нормы потребления газа населением с 4,4 куб. м до 3,3 куб. м в месяц на одного проживающего. Подоплека принятого решения в отсутствии договоренности правительства с МВФ по методике расчета тарифа на газ для населения. С 1 октября ожидается повышение цен на газ поскольку согласно постановлению Кабмина № 187 цена на газ рассчитывается исходя из импортного паритета и привязана к цене газа на немецком хабе. На сегодняшний день НАК "Нафтогаз Украины" перепродает газ поставщикам для населения по цене 4, 942 за 1000 куб.м.( если цене импортного газа и цена по которой НАК "Нафтогаз Украины" продает газ населению отличаются на 10%, цена приводится в соответствие с ценой импортного паритета). Согласно данным Кабинета Министров цена импортного газа за июль 2017 составила 5566 грн. за 1000 куб.м., что превышает нынешнюю цену больше чем на 10%. Таким образом Кабмин обязан либо менять формулу расчета цены газа, либо повышать его стоимость. Думаю, выбор нашей власти будет очевиден и не в пользу потребителей. Что остается делать правительству, дабы избежать очередного подъема протестов? Самый простой, но не дальновидный выход, - снизить нормы потребления газа. Однако от того, что на проблему закрывают глаза, она не решается.

28.8.17

Влада проігнорувала комунальні проблеми шляхом ліквідації ЖКГ – екс-міністр


Українська повинна була не відмовлятися від ЖЕКів, а займатися ними, створюючи конкурентне середовище. Про це заявив колишній глава Міністерства з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко у коментарі ГолосUA.
Екс-міністр переконаний – влада не повинна була відмовлятися від ЖЕКів, оскільки цими організаціями необхідно було займатися, роблячи там конкурентне середовище.Нині цей сегмент муніципального управління житлом провалений.
Коментуючи нинішню ситуацію в царині житлово-комунального господарства Кучеренко звернув увагу на те, що владі необхідно розвивати комунальний сегмент муніципальних керуючих компаній.
«ЖЕКи у нас зробили поганими, а коли їх замінили ОСББ, стало ще гірше. Нам треба було навпаки займатися цими ЖЕКами, робити там конкурентне середовище, контроль та інше. ЖЕКи не самі по собі стали поганими. Коли над ними з’явилися «наглядачі» і почали для них завдання ставити, ЖЕКи стали поганими», – заявив політик.
За його словами, ЖЕКи «козлами відпущення», проваливши тим самим цей сегмент муніципального управління житлом.
«Тут збіглися інтереси всіх. Влада з задоволенням від цього відійшла, мовляв, робіть там своє ОСББ, ми там своє все одно заберемо. Вирішуйте свої проблеми самі, ми не будемо ремонтувати ваші будинки», – наголосив колишній міністра, додавши, що українців у цьому питанні «розвели», як кошенят.
«Як зараз виходити з цієї ситуації, незрозуміло. Напевно тут потрібен радикальний поворот реформи», – підсумував фахівець.

26.8.17

Прибудинкова територія має утримуватись коштом міста, – Кучеренко


Влада не має права знімати кошти за прибудинкову територію із мешканців будинків. Адже це комунальна земля, якою користуються усі, а не лише власники квартир. Ці ділянки повинні утримуватись бюджетом міста, куди надходять податки громадян.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив міністр з питань житлово-комунального господарства України (2007-2010рр.) Олексій Кучеренко.

Кияни мають право вимагати перерахунку коштів, які протягом останніх трьох років сплачували на обслуговування прибудинкових територій.

«Із нас не можуть збирати ці гроші, адже немає жодного документа на цю землю. Ми навчимо людей платити за надану послугу. Якщо ж вона не надана, значить платити не потрібно. Тут усе просто», – розповів Кучеренко.

Насправді прибудинкова територія не належить власникам квартир. Тож краще витрати ці кошти на самі помешкання, зокрема, на ремонт будівлі.

23.8.17

Кучеренко объяснил, почему в Украине катастрофически растет цена на тепло


Украинцы недовольны центральным отоплением, так как очень низкое качество предоставления услуги, а цена растет. Об этом заявил бывший министр по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украины Алексей Кучеренко в эфире телеканала NewsOne.

По его словам, в высоких ценах виноваты не только тепловики, потому что 75% цены на тепло составляется из цены на газ.
"А ее установил нам господин Коболев (председатель правления НАК «Нафтогаз Украины» Андрей Коболев, - ред.) и господин Гройсман (премьер-министр Украины Владимир Гройсман, - ред.). Это огромная их ошибка, это подрыв реформы и вообще они хотят "добить" это отопление", - подчеркнул Кучеренко.
Экс-министр объяснил, почему в Украине сильно растут тарифы на теплоснабжение.
"В ходе выработки электроэнергии сопутствующим товаром является тепло. Они считают, что это тепло нам нужно продавать, а я бы порекомендовал другую точку зрения: им некуда ее девать и наш город Киев - это большая градирня для того, чтобы охладить этот теплоноситель и вернуть его на станцию, чтобы он далее мог охлаждать турбину. Одновременно электроэнергия, которая продается по рыночным ценам и тепло, на которое цену устанавливают "с потолка". Вот почему сегодня так катастрофически растет цена на тепло и почему в огромные долги сами себя загнали тепловики", - рассказал он.

Кучеренко напомнил, что 25 млрд грн - это сегодня общий долг перед НАК "Нафтогазом" украинских ТЭЦ и теплокомунэнерго.

Как сообщал NewsOne ранее, экс-министр по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украины Алексей Кучеренко заявил, что жители домов не обязаны платить за придомовую территорию, так как она находится в муниципальной собственности. Так, она должна содержаться за счет городского бюджета. Кучеренко предложил городу заключить с жителями соответствующую сделку, если он хочет, чтобы за придомовую территорию платили они.

Цитата дня 23 августа от NewsNetwork

23 августа телеканал NewsNetwork приводит цитату экс-министра ЖКХ Алексея Кучеренко.
"…От коммунальщиков уже страдают и хорошо оплачиваемый «офисный планктон», менеджмент, интеллигенция, правоохранители, судьи и прочие люди с достатком. Там, где они думали спрятаться от суеты людской, «коммунальные акулы» покрупнее, и хотят жрать больше…"

19.8.17

Экс-министр ЖКХ Алексей Кучеренко о повышении квартплаты

Кучеренко: Українці не зобов’язані платити за прибудинкову територію

Кучеренко

Жителі будинків не зобов'язані платити за прибудинкову територію, так як вона знаходиться в муніципальній власності.

Таку заяву зробив екс-міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко в ефірі програми "Суб'єктивні підсумки дня" на телеканалі NewsOne, повідомляє Поштівка.

"Прибудинкова територія абсолютно не належить жителям, вона не має жодного землевпорядного документа, актів на землю. Ми не зобов'язані за неї платити взагалі", – сказав екс-міністр.

На думку експерта, вона повинна утримуватися за рахунок міського бюджету. Кучеренко запропонував місту укласти з жителями відповідну угоду, якщо воно хоче, щоб за прибудинкову територію платили вони.

"Якщо місто хоче, щоб ця територія була наша, потрібно з нами укласти угоду. Потрібно її виділити в натурі, показати нам акт на землю, адже ця земля під будинком наша, але у нас немає акту", – пояснив Кучеренко.

При цьому, він підкреслив, що місцева влада робить все, щоб жителі не отримали цих актів на землю.

17.8.17

«Тотальна централізація» без жодного механізму контролю – Кучеренко про монополізацію об'єктів ЖКГ у Києві (ВІДЕО)


У столиці замість 140 ЖЕКів зробили 10 монопольних гіперкомпаній, кожна з яких обслуговує, по суті, обласний центр.

На цьому наголосив під час прес-конференції у Києві міністр ЖКГ України (2007-2010 рр.), голова Спілки власників житла України, Олексій Кучеренко, передає INTV.

«У Києві, замість 140 ЖЕКів зробили 10 монопольних гіперкомпаній, кожна з яких обслуговує, по суті, обласний центр. Один район міста - це обласний центр, Вінниця, Житомир... Одна компанія повністю тяжіє там, до неї присмокталися як п'явки дуже серйозні люди: депутати, не депутати, різні. У цьому мільярді шукають свої інтереси. І у цій ланці нема нас з Вами, у нас нема жодного механізму контролю», - сказав він.

На думку Кучеренка, саме тотальна централізація, яка нині проходить у Києві, по теплу, по воді, по інших послугах і, відповідно, по управлінню житлом - є причиною цього конфлікту, битвою за гроші.

"Прибудинкові" аферы: нам выставляют миллиардные счета без оснований!" Алексей Кучеренко


Три аргумента против КМДА.
Как они начисляют платежи по "утриманню будинку й прибудинкових територій" совершенно непонятно, цены взяли с неба, в документальной базе куча нарушений, а в результате мы платим за то, чем не пользуемся. И платим немалые деньги!
Экс-министр ЖКХ Алексей Кучеренко проходится по ситуации и разбирается в юридических аспектах вопроса.

15 августа 2017 Пресс-конференция на тему: «Новые тарифы от Кличко: реформа или банальное воровство?»

16.8.17

У Києві децентралізація обернулася тотальною монополізацією об’єктів ЖКГ – експерт


У Києві децентралізація обернулася тотальною монополізацією об’єктів житлово-комунального господарства (ЖКГ).


Таку думку висловив екс-міністра ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко під час прес-конференції, повідомляє Поштівка.
“Киян обдурили з головним – з децентралізацією в Києві. У нас відбулася тотальна монополізація, і замість 140 ЖЕКів зробили монопольних компаній”, – зазначив експерт.
За його словами, в результаті перетворень в місті тепер кожний район столиці, який за кількістю населення відповідає обласному центру в країні, контролюється всього однією компанією, що в умовах відсутності механізмів контролю виключає прозорість і об’єктивність встановлення розміру тарифів.

При цьому Олексій Кучеренко додав, що кожна з 10 керуючих компаній не зацікавлена ​​в приході інвестицій в багатоквартирні будинки – на капремонт, енергозберігаючі системи, модернізацію внутрішніх мереж, а, навпаки, має на меті “викачати” максимально коштів власників житла при мінімальних вкладеннях.

У той же час, на думку екс-міністра, вирішення глобальних проблем та амортизація будинків повністю лягають на плечі власників квартир.

Нагадаємо, в Києві з першого липня майже в два рази підвищили тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій (т.зв. “квартплата”). Якщо раніше за один квадрат доводилося платити, наприклад, 3,14 гривні, зараз – 5,8 гривень, якщо платити до 20 числа, і 6,4 гривень, якщо заплатити пізніше.

Квартплата зросла - кияни отримали платіжки з новими цифрами. Що робити?

Кияни мають навчитися контролювати послуги що надаються або не надаються

Вимога плати з мешканців за обслуговування прибудинкової території є незаконною – експерт


Вимога працівників комунальної сфери плати з мешканців за обслуговування прибудинкової території багатоквартирних будинків у Києві є незаконною, оскільки її межі не зафіксовані в жодному документі.

Таку думку висловив президент Київської регіональної енергетичної асоціації Олександр Трохимець під час прес-конференції, повідомляє Поштівка.
“На сьогоднішній день практично всі будинки в Києві мають невизначений статус, тому будь-яке обчислення і вимога платити за обслуговування прибудинкової території є з точки зору Кримінального кодексу незаконною”, – зазначив експерт.
За його словами, розрахунок площі прибудинкової території в умовах відсутності документального оформлення землі під житловими будинками відбувається за старими кальками, причому дуже часто на цій території вже побудовані нові об’єкти, мешканці яких також оплачують обслуговування тієї ж території як своєї прибудинкової.