За нинішніх умов, закон про комунальні послуги буде використаний монополістами на всі 100 відсотків, пройде 5-6 місяців, і буде така революційна ситуація, яка призведе до корінних змін у суспільстві.
Про це в ефірі телеканала ZIK телефоном заявив міністр з питань житлово-комунального господарства (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.
Нагадаємо, з 1 січня 2019 року запроваджується пеня за прострочення оплати за житлово-комунальні послуги. Її запровадження передбачене в законі про комунальні послуги. Пеню нараховуватимуть в розмірі 0,01 відсотка за кожний день прострочення.
Олексій Кучеренко наголосив, що цей закон підсилить у суспільстві наявні тенденції. «За нинішніх умов він буде використаний монополістами на всі 100 відсотків. Мине 5-6 місяців, і буде така революційна ситуація, яка призведе до корінних змін у суспільстві», – заявив колишній урядовець.
Водночас, на думку Олексія Кучеренка, у законі є низка позитивних рис. Попри те, звертаючись до заступниці голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альони Бабак, він запитав, чи вона намагалася зробити пробу на газ або написати звернення до «Київенерго» на перерахунок.
«Закон про ринок природного газу ухвалили. Де той ринок?» – наголосив Олексій Кучеренко.
«Що стосується цього закону, то там є багато позитивних норм, але позиція така: держава відсторонюється від цього, муніципалітети відсторонюються і кажуть людям, що тепер ви сам-на-сам», – заявив колишній міністр.
Олексій Кучеренко також наголосив, що пеня у розмірі 0,01 відсотка нічого б не означала, якби у споживачів була можливість нараховувати зустрічну пеню монополісту або керуючому компанією, якщо вони не надали послугу.
«Я такої можливості позбавлений, а ось мені вони нараховуватимуть», – наголосив Олексій Кучеренко.
Екс-міністр заявив, що за нинішній умов закон, який залишить споживачів сам-на-сам із монополістами призведе до погіршення ситуації.